Interlock P84216 Twin Bolt Non-locking Uno Handle and Rod Set - Black
MPN
P84216AB
SKU
LWP84216AB
Stock Availability - Delivery & In Store
| Delivery | In Stock | Ready for Dispatch |
| Adelaide | Out of Stock | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Brisbane | Out of Stock | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Darwin | Out of Stock | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Gold Coast | Out of Stock | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Hobart | Out of Stock | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Launceston | In Stock | 30 |
| Melbourne | Out of Stock | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Sydney | Out of Stock | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Distribution Centre | Out of Stock | Order Now: ETA 2-3 weeks |
- Suitable for bi-fold timber & aluminium doors and windows.
- Twin Bolt features internal locking only.
- Handle turning angle of 90 degrees.
- Includes standard rod lengths 1x 1m and 1x 1.3m.
- Zinc die-cast construction.
- Provides two points of security with throw rods top and bottom (13mm throw).
- Threaded rod connection provides easy adjustment.
- Standard moulded plastic packers and fixing screws provided.
- New Zealand made.
- 10 year manufacturer warranty
| MPN | P84216AB |
|---|---|
| Brand | Interlock |
| Product Width | 24mm |
| Product Height | 199.7mm |
| Product Depth | 17.5mm |
| Product Finish or Colour | Black (BLK) |
| Product Material | Zinc Alloy |
| Includes Fixing Screws | Yes |
| Product Warranty | 10 Years |
| Lockable | Yes |







