Tradco 1678 Hopper Window Wedge Fastener - Polished Brass
MPN
1678
SKU
THA-1678
Stock Availability - Delivery & In Store
| Delivery | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Adelaide | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Brisbane | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Darwin | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Gold Coast | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Hobart | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Launceston | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Melbourne | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Sydney | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Distribution Centre | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
Tradco 1678 Wedge Fastener Polished Brass
Inward opening design, hinged at the bottom with the top of the window tilting inwards.
- Solid brass
- Suits internal residential applications
- Polished brass
- Length 90mm x Width 20mm x Projection 30mm
| MPN | 1678 |
|---|---|
| Brand | TradCo |
| Product Width | 20mm |
| Product Warranty | 1 Year Mechanical |
| Product Length | 90mm |
| Product Depth | 30mm |
| Product Finish or Colour | Polished Brass (PB) |
| Product Material | Brass |
| Includes Fixing Screws | Yes |
| Fixing | Visible Fix |
| Suitable for | Residential |





