Lockwood 3540 Series Short Backset Mortice Lock 174 Cover Plate Only - Natural Anodised
MPN
SP3540-174NAT
SKU
LWSP3540-174NAT
Stock Availability - Delivery & In Store
| Delivery | In Stock | Ready for Dispatch |
| Adelaide | Low Stock | 4 |
| Brisbane | In Stock | 10 |
| Darwin | Low Stock | 4 |
| Gold Coast | In Stock | 8 |
| Hobart | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Launceston | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Melbourne | In Stock | 44 |
| Sydney | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Distribution Centre | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
Lockwood 3540-174 Long Throw Cover Plate Natural Anodized
- Fabricator face plate.
- Suits 36mm bolt throw. (3542)
- Finished in satin chrome
- Face Plate Length in mm 156
- Face Plate Width in mm 25
- Pack of 10
| MPN | SP3540-174NAT |
|---|---|
| Brand | Lockwood |
| Product Warranty | 25 Years |
| Product Height | 155mm |
| Product Width | 25mm |
| Product Finish or Colour | Natural Anodised (NAT) |
| Product Material | Aluminium |
| Max Door Thickness | 28mm |
Warranty Documents
We found other products you might like!











