Novas Fixed Pin Wide Throw Butt Hinge - Satin Stainless Steel - 100x150x3.2mm
MPN
1015032BTFPSSS
SKU
NH05-1015032BTFPSS
Stock Availability - Delivery & In Store
| Delivery | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Adelaide | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Brisbane | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Darwin | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Gold Coast | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Hobart | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Launceston | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Melbourne | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Sydney | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Distribution Centre | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
Novas Fixed Pin Wide Throw Butt Hinge - Satin Stainless Steel - 100x150x3.2mm
- 100mm x 150mm x 3.2mm
- 304 stainless steel
- Fixed pin
- Standard industry hole pattern
| MPN | 1015032BTFPSSS |
|---|---|
| Brand | Novas |
| Product Height | 100mm |
| Product Width | 150mm |
| Product Warranty | 7 Years |
| Hinge Thickness | 3.2mm |
| Product Finish or Colour | Satin Stainless Steel (SSS) |
| Product Material | 304 Stainless Steel |
| Includes Fixing Screws | Yes |
| Fixed / Loose Pin | Fixed |
| Suitable for | Commercial, Residential |
Catalogues / Brochures
Warranty Documents
We found other products you might like!
















