Tradco 1634 Sash Window Lift Nouveau - Polished Brass
MPN
1634
SKU
THA-1634
Stock Availability - Delivery & In Store
| Delivery | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Adelaide | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Brisbane | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Darwin | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Gold Coast | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Hobart | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Launceston | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Melbourne | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Sydney | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Distribution Centre | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
Tradco 1634 Sash Lift Pressed Polished Brass
- Double hung and sash windows are same type of window, only difference is wording
- Pressed brass
- Suits internal residential applications
- Polished brass
- Standard finishes nominated (some may have special order conditions) are antique copper and polished brass only
- Height 32mm x Width 35mm x Projection 25mm
| MPN | 1634 |
|---|---|
| Brand | TradCo |
| Product Width | 35mm |
| Product Height | 32mm |
| Product Warranty | 1 Year Mechanical |
| Product Depth | 25mm |
| Product Finish or Colour | Polished Brass (PB) |
| Product Material | Brass |
| Includes Fixing Screws | Yes |
| Fixing | Visible Fix |
| Suitable for | Residential |
Catalogues / Brochures
Warranty Documents
We found other products you might like!


















