Tradco 1663 Sash Window Lift - Stainless Steel - Satin Chrome
MPN
1663
SKU
THA-1663
Stock Availability - Delivery & In Store
| Delivery | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Adelaide | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Brisbane | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Darwin | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Gold Coast | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Hobart | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Launceston | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Melbourne | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Sydney | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Distribution Centre | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
Tradco 1663 Sash Lift SS 45mm Satin Chrome
- Double hung and sash windows are same type of window, only difference is wording
- Stainless steel
- Suits internal residential applications
- Satin Chrome
- Standard finishes nominated (some may have special order conditions) are satin chrome ,polished stainless steel, matt black ,antique copper ,antique brass and PVD anti tarnish brass.
- Height 28mm x Width 45mm x Projection 22mm
| MPN | 1663 |
|---|---|
| Brand | TradCo |
| Product Width | 45mm |
| Product Height | 28mm |
| Product Warranty | 1 Year Mechanical |
| Product Depth | 22mm |
| Product Finish or Colour | Satin Chrome (SC) |
| Product Material | Stainless Steel |
| Includes Fixing Screws | Yes |
| Fixing | Visible Fix |
| Suitable for | Residential |
Catalogues / Brochures
Warranty Documents
We found other products you might like!














