Lockwood 322 Oval Cylinder Escutcheon Oval - Satin Chrome
MPN
322SC
SKU
LW322SC
Stock Availability - Delivery & In Store
| Delivery | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Adelaide | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Brisbane | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Darwin | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Gold Coast | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Hobart | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Launceston | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Melbourne | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Sydney | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Distribution Centre | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
Lockwood 322 Cylinder Escutcheon Satin Chrome
- Concealed grub screw fixing
- 52mm High x 29mm Wide
- 25 year manufacturer's warranty
| MPN | 322SC |
|---|---|
| Brand | Lockwood |
| Product Height | 52mm |
| Product Width | 29mm |
| Product Warranty | 10 Years Finish, 25 Years Mechanical |
| Product Thickness | 9mm |
| Product Finish or Colour | Satin Chrome (SC) |
| Product Material | Brass |
Fire Tested Fire TestedDifferent products are fire tested for use with specific fire rated doors only. Ensure you check with the manufacturer that this product is suitable for the door it is intended to be installed on. | Yes |
| Includes Fixing Screws | Yes |
| Handing | Non-Handed |
| Fixing | Concealed Fix |
| Cylinder Cut Out Profile | Oval |
Warranty Documents
We found other products you might like!










