Lockwood HW15 Double Top Bi-Passing Double Sliding Door Track and Fittings Set - 1500mm Track
MPN
HW15
SKU
LWHW15
Stock Availability - Delivery & In Store
| Delivery | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Adelaide | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Brisbane | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Darwin | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Gold Coast | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Hobart | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Launceston | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Melbourne | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Sydney | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Distribution Centre | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
Lockwood HW15 Bi-Passing 1500mm Double Door Kit
- Suits door thckness's 16 - 40mm timber
- Ideal for cupboard and wardrobe doors
- Includes 1500mm track
- Maximum 2400mm x 900mm door size
- Maximum door weight - 45kg
- Includes double track to allow 2 x doors to slide
| MPN | HW15 |
|---|---|
| Brand | Lockwood |
| Product Warranty | 10 Years |
| Product Length | 1500mm |
| Product Material | Aluminium |
| Includes Fixing Screws | Yes |
| Min Door Thickness | 16mm |
| Max Door Width | 900mm |
| Max Door Weight | 45kg |
| Max Door Thickness | 40mm |
| Suitable for | Residential |








