Lockwood Screw Pack (2) for 1220/1360/1370/1420 Series Lever on Rose Furniture - Stainless steel
MPN
SP1220-119
SKU
LWSP1220-119
Stock Availability - Delivery & In Store
| Delivery | In Stock | Ready for Dispatch |
| Adelaide | In Stock | 14 |
| Brisbane | Available to Order | Order Now: ETA 5-10 days |
| Darwin | Available to Order | Order Now: ETA 5-10 days |
| Gold Coast | Available to Order | Order Now: ETA 5-10 days |
| Hobart | Available to Order | Order Now: ETA 5-10 days |
| Launceston | In Stock | 8 |
| Melbourne | Low Stock | 2 |
| Sydney | Low Stock | 1 |
| Distribution Centre | Available to Order | Order Now: ETA 5-10 days |
Lockwood Screw Pack for 1220/1360/1370/1420 Series Lever on Rose Furniture - Stainless steel
2 Screws in pack
| MPN | SP1220-119 |
|---|---|
| Brand | Lockwood |
| Product Width | 4mm |
| Product Warranty | 25 Years Mechanical |
| Product Length | 64mm |
| Product Finish or Colour | Satin Stainless Steel (SSS) |
| Product Material | 304 Stainless Steel |
| Includes Fixing Screws | Yes |
Fire Tested Fire TestedDifferent products are fire tested for use with specific fire rated doors only. Ensure you check with the manufacturer that this product is suitable for the door it is intended to be installed on. | Yes |
| Suitable for Door Type | Timber / Aluminium |
| SCEC Rating | No |
| Handing | Non-Handed |
| Fixing | Concealed Fix |
| Max Door Thickness | 50mm |










