Whitco W2201317 Sliding Window Pushlock - Black
MPN
W2201317D5
SKU
LWW2201317D5
Stock Availability - Delivery & In Store
| Delivery | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Adelaide | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Brisbane | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Darwin | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Gold Coast | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Hobart | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Launceston | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Melbourne | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Sydney | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Distribution Centre | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
Whitco W2201317 Sliding Window Pushlock - Black
Suitable for sliding windows only.
- Concealed fixings
- Drilling jigs included
- 10 year manufacturer's warranty
- 5 disc keyway (C4 option available)
- Zinc diecast body
- Push button to lock
- Concealed fixings
| MPN | W2201317D5 |
|---|---|
| Brand | Whitco |
| Product Width | 21mm |
| Product Height | 81mm |
| Product Warranty | 10 Years Mechanical |
| Product Depth | 37mm |
| Product Finish or Colour | Black (BLK) |
| Product Material | Zinc Diecast |
| Includes Fixing Screws | Yes |
| Can be Master Keyed | Yes |
| Cylinder Keyway | 5 Disc Wafer |
| Fixing | Concealed |
| Lockable | Yes |
| Number of Keys Included | 2 Keys |
Catalogues / Brochures
Installations Instructions / Templates
Warranty Documents
We found other products you might like!














