dormakaba 2208 Tubular Privacy Bolt -Satin Stainless Steel - 60mm
MPN
9400000200801
SKU
DO2208SSS
Stock Availability - Delivery & In Store
| Delivery | In Stock | Ready for Dispatch |
| Adelaide | Available to Order | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Brisbane | Available to Order | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Darwin | Available to Order | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Gold Coast | Available to Order | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Hobart | Available to Order | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Launceston | Available to Order | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Melbourne | In Stock | 50+ |
| Sydney | Low Stock | 3 |
| Distribution Centre | Available to Order | Order Now: ETA 2-3 weeks |
dormakaba 2208 Tubular Privacy Bolt -Satin Stainless Steel - 60mm
- Accepts both star spindles & 6mm flat tail bars to suit most turn snibs
- 60mm privacy bolt assembly
| MPN | 9400000200801 |
|---|---|
| Brand | dormakaba |
| Product Width | 24.5mm |
| Product Height | 57.5mm |
| Product Warranty | 10 Years Mechanical |
| Product Length | 79mm |
| Product Finish or Colour | Satin Stainless Steel (SSS) |
| Product Material | Zinc |
| Lock Backset | 60mm |
| Includes Fixing Screws | Yes |
| Includes Strike Plate | Yes |
| Suits Rebated Doors | No |
Catalogues / Brochures
Warranty Documents
We found other products you might like!












