dormakaba 2300 Door Stop - Wall Mounted - Satin Satinless Steel
MPN
9400000223001
SKU
DO2300SSS
Stock Availability - Delivery & In Store
| Delivery | In Stock | Ready for Dispatch |
| Adelaide | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Brisbane | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Darwin | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Gold Coast | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Hobart | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Launceston | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Melbourne | In Stock | 45 |
| Sydney | In Stock | 15 |
| Distribution Centre | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
dormakaba 2300 Door Stop Satin Stainless Steel
- Mounting plate - 50mm dia.
- Projection - 82mm
- 4 concealed fixing points
- Wall mounted
- Satin stainless steel finish
| MPN | 9400000223001 |
|---|---|
| Brand | dormakaba |
| Product Height | 50mm |
| Product Width | 50mm |
| Product Warranty | 10 Years Mechanical |
| Projection or Length | 82mm |
| Product Finish or Colour | Satin Stainless Steel (SSS) |
| Product Material | Stainless Steel |
| Includes Fixing Screws | Yes |
We found other products you might like!
-
SABRE 1861 Restrictor Chain$51.83
















