Metlam ML2704 Double Towel Rail - Designer Black - 635mm
MPN
ML2704_DESIGNER
SKU
ML2704-BLK
Stock Availability - Delivery & In Store
| Delivery | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Adelaide | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Brisbane | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Darwin | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Gold Coast | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Hobart | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Launceston | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Melbourne | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Sydney | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
| Distribution Centre | Special Order Item | Order Now: ETA 5-10 days |
Metlam Designer Double Towel Rail - Black
- 635mm W x 54mm H x 107mm D
- Surface mount concealed fix
- Satin matte black finish
| MPN | ML2704_DESIGNER |
|---|---|
| Brand | Metlam |
| Product Width | 635mm |
| Product Warranty | 1 Year |
| Product Height | 54mm |
| Projection or Length | 107mm |
| Product Finish or Colour | Matte Black (MB) |
| Product Material | 304 Stainless Steel |
| Fixing | Concealed Fixed |
| Blocking Required | Yes |
| Number of Rails | 2 |
| Orientation | Horizontal |
| Number of Brackets | 2 |
Catalogues / Brochures
Installations Instructions / Templates
Warranty Documents
We found other products you might like!















