Whitco W831501 Security Door Hinge Packer Only - Zinc - 75x15x.08mm
MPN
W831501
SKU
LWW831501
Stock Availability - Delivery & In Store
| Delivery | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Adelaide | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Brisbane | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Darwin | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Gold Coast | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Hobart | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Launceston | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Melbourne | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Sydney | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
| Distribution Centre | Special Order Item | Order Now: ETA 2-3 weeks |
Whitco W831501 Security Door Hinge 0.8mm Packer
- Suits Whitco aluminium screen door hinges
- 0.8mm thick
| MPN | W831501 |
|---|---|
| Brand | Whitco |
| Product Height | 75mm |
| Product Width | 15mm |
| Product Warranty | 10 Years |
| Hinge Thickness | 0.8mm |
| Product Finish or Colour | Silver (SIL) |
| Product Material | Steel |
| Includes Fixing Screws | No |
| Suitable for | Residential |











